Regulamin

Dyskusja w 'Regulamin' rozpoczęta przez użytkownika Redo, 26 Grudzień 2018.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. Redo

  Redo Administrator
  Członek kadry forum

  Wiadomości:
  57
  Docenione treści:
  19
  Płeć:
  Mężczyzna
  REGULAMIN FORUM ANALOGUS.

  Poniższe zasady zostały ujawnione celem wyjaśnienia poszczególnych obowiązków wszystkich członków społeczności Forum. Zasady te powinny być przestrzegane przez wszystkich, aby zapewnić, iż nasza witryna działa sprawnie i zapewnia zabawę oraz produktywne doświadczenia dla wszystkich członków naszej społeczności i odwiedzających.

  WPROWADZENIE:

  a. Porad dotyczących obsługi forum należy szukać w FAQ (link na głównej stronie forum).
  b. Wskazówek dotyczących formatowania treści wiadomości za pomocą BBCode, należy szukać w przewodniku do którego link znajduje się na stronie wysyłania postów.
  c. W przypadku problemów z obsługą forum wynikających z nieznajomości jego mechanizmów, użytkownicy mają prawo zadać pytanie moderatorom. Należy jednak w miarę możliwości starać się zrozumieć zasady działania forum samodzielnie.
  d. W przypadku usterek i błędów działania forum, należy je zgłaszać bezpośrednio do administratora.
  e. Swoje pomysły dotyczące wyglądu lub funkcjonowania forum, można publikować na forum SPRAWY ORGANIZACYJNE. #

  REJESTRACJA:

  1. Rejestracja na forum jest dobrowolna. Daje ona jednak szereg przywilejów.
  2. Jedna osoba ma prawo do założenia jednego konta i jest zobligowana to korzystania na forum wyłącznie z niego.
  3. Podczas rejestracji jedynymi wymaganymi danymi są: adres email (prawdziwy, ponieważ na ten adres zostaje wysłany list aktywujący, bez którego konto nie zostanie uruchomione), pseudonim, oraz hasło. Resztę danych użytkownik podaje dobrowolnie i na własne ryzyko.
  4. Jeżeli użytkownik decyduje się na publikowanie swoich danych, takich jak nazwisko, numer telefonu, czy adres, to powinien zdawać sobie sprawę z wynikających z tego niebezpieczeństw.
  5. Użytkownik ma możliwość ukrycia przed innymi użytkownikami swojego adresu email, oraz swojej obecności na forum.
  6. Podczas rejestracji niniejszy regulamin jest wyświetlany i zaakceptowanie jego treści w pełnym brzmieniu jest warunkiem pomyślnego zakończenia procesu rejestracji.
  7. Rejestracja jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na otrzymywanie wiadomości email, niezbędnych do informowania użytkowników o zmianach w funkcjonowaniu forum. Wiadomości do wszystkich użytkowników forum równocześnie wysyłać może wyłącznie administrator. #

  AVATARY:

  1. Wybierając Avatar wypada sprawdzić czy ktoś inny na forum już z niego nie korzysta, a w razie wątpliwości zrezygnować z danego Avatara.
  2. Jako Avatar może posłużyć obrazek wysłany z komputera użytkownika.
  3. Informacje o maksymalnym rozmiarze i "wadze" emblematu znaleźć można w ustawieniach swojego profilu.
  4. Należy unikać przesadnie "krzykliwych" kolorów.
  5. Decyzję o tym, czy Avatar nie wyróżnia się z kontekstu forum, podejmuje administrator wraz z zespołem moderatorskim, którzy mają prawo do modyfikacji lub nakazania zmiany Avatara.
  6. Avatar nie powinien obrażać niczyich uczuć (np. religijnych) oraz zawierać drastycznych scen. Administrator/moderator ma prawo usunąć taki avatar. #

  NICK | NAZWA UŻYTKOWNIKA:

  1. Wybierając dla siebie pseudonim, należy postarać się aby był on unikatowy i nie powodował wprowadzenia kogokolwiek w błąd.
  2. Pamiętaj że wybrany pseudonim (nazwa użytkownika) jest trwale przypisany do Twojego konta i nie możesz go zmienić.
  3. Należy ograniczyć długość wybieranego pseudonimu do rozsądnego minimum. #

  PODPISY | SYGNATURY:

  1. Maksymalna długość podpisu to 250 znaków.
  2. Warto pamiętać, że przy domyślnych ustawieniach, podpis pojawia się pod każdym wysłanym postem. Dobierając treść podpisu należy wziąć to pod uwagę.

  KONSTRUOWANIE POSTÓW:

  1. Wypowiedzi, nazwy użytkowników i avatary niezgodne z prawem, wulgarne, dyskryminujące, poniżające, naruszające spokój uczestników, wzywające do piractwa, nienawiści lub propagujące przemoc będą natychmiast usuwane, a ich autorzy będą upominani lub karani wpisem do profilu.

  2. Treść opublikowanego postu lub odpowiedzi nie może zawierać urywkowych zdań, pojedynczych wyrazów, czy skrótowych ocen.

  3. Wszystkie wypowiedzi, które zaśmiecają forum (duplikaty, powtórzenie zadanych już pytań, spam, niezgodność z tematem głównym, niezgodność z regulaminem itp.) będą usuwane przez moderatorów i administratorów bez podania przyczyny.

  4. Posty znajdujące się w nieodpowiedniej kategorii zostaną przesunięte do odpowiedniego działu bez powiadomienia autora wypowiedzi.

  5. Tytuły tematów nie mogą być pisane wyłącznie wielkimi literami, nie mogą być niepełne lub nie mające związku z opublikowanym postem. Poprawne tytuły zawierające skrót treści wątku umożliwią łatwiejsze przeszukiwanie tematów przez wszystkich użytkowników forum.

  6. Pisząc post zachowuj zasady ortografii i gramatyki obowiązujące w języku polskim. Jeśli masz problemy z ortografią nie tłumacz się chorobą lecz użyj modułu sprawdzania pisowni w przeglądarce Mozilla FireFox. Istnieje możliwość pomijania polskich znaków dla osób korzystających z obcojęzycznego układu klawiatury.

  7. Zabrania się używania forum do celów reklamowych, badań marketingowych, ankiet, zbierania danych kontaktowych, ogłaszania konkursów znajdujących się poza forum, rozsyłania spamu oraz umieszczania w postach tzw. reflinków (linków i systemów polecających, linków referencyjnych).

  ADMINISTRATORZY / MODERATORZY / OPIEKUNOWIE POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁÓW:

  1. Administratorzy moderatorzy i opiekunowie działów zastrzegają sobie prawo do blokowania/modyfikowania/usuwania postów i tematów, usuwania i dodawania nowych działów bez podania przyczyn.

  2. Jeśli uważasz że któryś z moderatorów lub opiekunów działów postąpił niezgodnie z regulaminem, zgłoś to administratorowi.

  OSTRZEŻENIA:

  1. Na forum obowiązuje trójstopniowy system tzw. ostrzeżeń. Złamanie regulaminu może skutkować otrzymaniem takiego ostrzeżenia.

  2. Uzyskanie 3 ostrzeżeń jest równoznaczne z natychmiastową, czasową lub stałą, blokadą konta (w zależności od wagi przewinień).

  W przypadku braku zapisu w regulaminie kierujemy się zasadami netykiety.

  KADRA FORUM:

  1. Każdy dział forum ma przydzielonego moderatora lub grupę moderatorów.
  2. Moderatorzy są wybierani przez Administratora. Ich zadaniem jest pilnowanie porządku w wybranych przez nich działach.
  3. Administratorzy oraz Moderatorzy nie są zobowiązani ściśle przestrzegać niniejszego regulaminu, oraz mogą pozwolić użytkownikom na lekkie nagięcie regulaminu tylko w szczególnych przypadkach.
  4. Nad całością forum czuwają Administratorzy. Do głównych zadań Administratorów należy dbałość o poprawne działanie forum, tworzenie nowych działów, nadzór nad Ekipą moderatorów, reklama i wizerunek forum w sieci.
  5. Członek Ekipy forum nie otrzymuje wynagrodzenia za pełnioną funkcję.
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć tę stronę