Fotografia Tradycyjna vs. Fotografia Cyfrowa

Dyskusja w 'O Fotografii Tradycyjnej' rozpoczęta przez użytkownika PaszczakFoto, 30 Grudzień 2018.

1. PaszczakFoto

PaszczakFoto Użytkownik

Docenione treści:
    0
    Dlaczego akurat fotografię tradycyjną wybraliście? co was w niej pociąga.

2. Redo

Redo Administrator
    Członek kadry forum

Docenione treści:
    19
    Ja uwielbiam w zdjęciach analogowych te niedoskonałości które są naturalną rzeczą w tej dziedzinie fotografii. Oraz tę całą pogoń za doskonałym zdjęciem to nie dla mnie. Nie lubię "odpicowanych i doskonale wyfotoszopowanych" zdjęć którymi wszyscy dookoła się jarają . Kocham stare zdjęcia i na pewno do cyfry nie wrócę.

3. kilerPhoto

kilerPhoto Moderator
    Członek kadry forum

Docenione treści:
    5
    Mam podobnie jak Ty @Redo nie pasuje mi iście wyszlifowana fotografia.Wolę naprawdę zaszumione lub ziarniste zdjęcia one bardziej do mnie przemawiają.

4. Henry

Henry Nowy użytkownik

Docenione treści:
    3
    Mi też zawsze słabo technicznie wychodziły zdjęcia, a robiąc analogiem nikt nie zwraca na to uwagi bo myślą że tak ma być.
    A że lekarz mi kazał mniej siedzieć przed komputerem, to jako jedno z hobby zostałem przy fotografii na materiałach srebrowych.

PaszczakFoto i Redo lubią to.
  5. Światłoczuły

Światłoczuły Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    O dokładnie tak. Kocham to w fotografii tradycyjnej że zanim nacisnę spust migawki muszę się zastanowić i pomyśleć nad wykonaniem zdjęcia. W cyfrze jak wiadomo zrobisz zdjęcie jeśli się nie spodoba to usuniesz i to mnie zachwyca w tradycyjnej fotografii że efekt zdjęć widać po wywołaniu.

6. KON

KON Użytkownik

Docenione treści:
    2
    Korzystam z obu ze wskazaniem 80/20 dla negatywów.

7. PanMigawka

PanMigawka Nowy użytkownik

Docenione treści:
    2
    Unikatowość, niepowtarzalność, rozwaga. Każde zdjęcie trzeba przemyśleć. Nie istnieją dwa identyczne nawet zrobione jedno po drugim. It's a kind of magic.

Redo lubi to.

Poleć tę stronę